Aubenas

komunë në departamentin Ardèche, Francë

Aubenas është një komunëFrancë. Aubenas bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 11496 banorë dhe sipërfaqe 14.32 km².

Aubenas
Komunë
noform
Pamje nga Aubenas
Stema_figura
Vendndodhja
Aubenas is located in Franca
Aubenas
Aubenas
44°37′14″V 4°23′28″L / 44.620556°V 4.391111°L / 44.620556; 4.391111Koordinatat: 44°37′14″V 4°23′28″L / 44.620556°V 4.391111°L / 44.620556; 4.391111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Aubenas
Ndërbashkësia Pays d'Aubenas-Vals
Kryetari Jean-Pierre Constant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.32 km2
Lartësia 237 m (m.n.d.)
Popullsia 11496 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07019


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Aubenas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale