Audincourt

komunë në departamentin Doubs, Francë

Audincourt është një komunëFrancë. Audincourt bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 14534 banorë dhe sipërfaqe 8.76 km².

Audincourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Audincourt is located in Franca
Audincourt
Audincourt
47°29′01″V 6°50′25″L / 47.483611°V 6.840278°L / 47.483611; 6.840278Koordinatat: 47°29′01″V 6°50′25″L / 47.483611°V 6.840278°L / 47.483611; 6.840278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Audincourt
Ndërbashkësia Pays de Montbéliard
Kryetari Martial Bourquin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.76 km2
Popullsia 14534 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25400
INSEE 25031


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto