Aufferville

komunë në departamentin Seine-Maritime, Francë

Aufferville është një komunëFrancë. Aufferville bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 541 banorë dhe sipërfaqe 17.74 km².

Aufferville
VendiFranca
RajoniÎle-de-France
DepartamentiSeine-et-Marne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto