Aulnoy-lez-Valenciennes

komunë në departamentin Nord, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Aulnoy-lez-Valenciennes është një komunëFrancë. Aulnoy-lez-Valenciennes bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 7301 banorë dhe sipërfaqe 6.12 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto