Auvers-Saint-Georges

komunë në departamentin Essonne, Francë

Auvers-Saint-Georges është një komunëFrancë. Auvers-Saint-Georges bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1179 banorë dhe sipërfaqe 12.99 km².

Auvers-Saint-Georges
Komunë
noform
Pamje nga Auvers-Saint-Georges
Vendndodhja
Auvers-Saint-Georges is located in Franca
Auvers-Saint-Georges
Auvers-Saint-Georges
48°29′33″V 2°13′07″L / 48.492464°V 2.218573°L / 48.492464; 2.218573Koordinatat: 48°29′33″V 2°13′07″L / 48.492464°V 2.218573°L / 48.492464; 2.218573
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Étampes
Kantoni Étréchy
Ndërbashkësia Entre Juine et Renarde
Kryetari Denis Meunier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.99 km2
Popullsia 1179 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91580
INSEE 91038


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto