Avançon, Hautes-Alpes

komunë në departamentin Hautes-Alpes, Francë

Avançon është një komunëFrancë. Avançonbën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 407 banorë dhe sipërfaqe 22.57 km².

Avançon
Komunë
noform
Pamje nga Avançon
Vendndodhja
Avançon is located in Franca
Avançon
Avançon
47°43′24″V 1°33′55″L / 47.7233°V 1.5653°L / 47.7233; 1.5653Koordinatat: 47°43′24″V 1°33′55″L / 47.7233°V 1.5653°L / 47.7233; 1.5653
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni La Bâtie-Neuve
Ndërbashkësia Avance
Kryetari Laurent Nicolas"List of mayors of the Hautes-Alpes department". Prefecture of Hautes-Alpes. 3 qershor 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2015. Marrë më 20 mars 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.57 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 407 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5230
INSEE 5011


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto