Avion

komunë në departamentin Orne, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Avion është një komunëFrancë. Avionbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 17428 banorë dhe sipërfaqe 13.04 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto