Avolsheim

komunë në departamentin Bas-Rhin, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Avolsheim është një komunëFrancë. Avolsheimbën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 728 banorë dhe sipërfaqe 1.83 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto