Avrillé, Maine-et-Loire

komunë në departamentin Maine-et-Loire, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Avrillé është një komunëFrancë. Avrillé bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 12545 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 15.85 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto