Béthancourt-en-Vaux

komunë në departamentin Aisne, Francë

Béthancourt-en-Vaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Béthancourt-en-Vaux ka një popullsi prej 490 banorë dhe sipërfaqe 4.3 km², me një dendësi prej 114 banor/km².

Béthancourt-en-Vaux
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Béthancourt-en-Vaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale