Bagneaux-sur-Loing

komunë në departamentin Seine-Maritime, Francë

Bagneaux-sur-Loing është një komunëFrancë. Bagneaux-sur-Loing bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1589 banorë dhe sipërfaqe 5.26 km².

Bagneaux-sur-Loing
VendiFranca
RajoniÎle-de-France
DepartamentiSeine-et-Marne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto