Bagnols-en-Forêt

komunë në departamentin Var, Francë

Bagnols-en-Forêt është një komunëFrancë. Bagnols-en-Forêtbën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 2174 banorë dhe sipërfaqe 42.9 km².

Bagnols-en-Forêt
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiVar
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto