Baignes

komunë në departamentin Haute-Saône, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Baignes është një komunëFrancë. Baignes bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 2.87 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Baignes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale