Balbronn

komunë në departamentin Bas-Rhin, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Balbronn është një komunëFrancë. Balbronn bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 625 banorë dhe sipërfaqe 10.18 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Balbronn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale