Balloy

komunë në departamentin Seine-Maritime, Francë

Balloy është një komunëFrancë. Balloy bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 350 banorë dhe sipërfaqe 13.25 km².

Balloy
Komunë
Vendndodhja
Balloy is located in Franca
Balloy
Balloy
48°19′52″V 5°50′58″L / 48.3311°V 5.8494°L / 48.3311; 5.8494Koordinatat: 48°19′52″V 5°50′58″L / 48.3311°V 5.8494°L / 48.3311; 5.8494
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Bray-sur-Seine
Ndërbashkësia Canton of Bray-sur-Seine
Kryetari Rémy Anquetin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.25 km2
Popullsia 350 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77118
INSEE 77019


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Balloy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale