Bar-sur-Aube

komunë në departamentin Aube, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Bar-sur-Aube është një komunëFrancë. Bar-sur-Aube bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 5403 banorë dhe sipërfaqe 16.27 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto