Barbizon

komunë në departamentin Seine-Maritime, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Barbizon është një komunëFrancë. Barbizon bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1588 banorë dhe sipërfaqe 5.27 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Barbizon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale