Barcillonnette

komunë në departamentin Hautes-Alpes, Francë

Barcillonnette është një komunëFrancë. Barcillonnette bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 19.51 km².

Barcillonnette
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barcillonnette is located in Franca
Barcillonnette
Barcillonnette
43°11′23″V 0°46′16″P / 43.1897°V 0.7711°P / 43.1897; -0.7711Koordinatat: 43°11′23″V 0°46′16″P / 43.1897°V 0.7711°P / 43.1897; -0.7711
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni Barcillonnette
Ndërbashkësia Tallard–Barcillonnette
Kryetari Bruno Hemery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.51 km2
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5110
INSEE 5013


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto