Barras

faqe kthjelluese e Wikimedias


Barras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Barras ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 20.8 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Barras
Komunë
noform
Pamje nga Barras
Stema_figura
Vendndodhja
Barras is located in Franca
Barras
Barras
44°06′18″V 6°06′47″L / 44.105°V 6.1130555555556°L / 44.105; 6.1130555555556Koordinatat: 44°06′18″V 6°06′47″L / 44.105°V 6.1130555555556°L / 44.105; 6.1130555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.8 km2
Popullsia 138 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04380
INSEE 04021

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Barras (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale