Bayel

komunë në departamentin Aube, Francë

Bayel është një komunëFrancë. Bayel bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 860 banorë dhe sipërfaqe 23 km².

Bayel
Komunë
noform
Pamje nga Bayel
Stema_figura
Vendndodhja
Bayel is located in Franca
Bayel
Bayel
50°42′03″V 2°04′39″L / 50.7008°V 2.0775°L / 50.7008; 2.0775Koordinatat: 50°42′03″V 2°04′39″L / 50.7008°V 2.0775°L / 50.7008; 2.0775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Bar-sur-Aube
Ndërbashkësia Bar-sur-Aube
Kryetari Jacky Varennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23 km2
Lartësia 181 m (m.n.d.)
Popullsia 860 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10310
INSEE 10035


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bayel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale