Bajona

komunë në departamentin Pyrénées-Atlantiques, Francë
(Përcjellë nga Bayonne)

Bayonne është një komunëFrancë. Bayonne bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 45636 banorë dhe sipërfaqe 21.68 km².

Bayonne
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiPyrénées-Atlantiques
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Bayonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale