Beaucaire, Gard

komunë në departamentin Gard, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Beaucaire është një komunëFrancë. Beaucaire bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 15505 banorë dhe sipërfaqe 86.52 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto