Beaujeu-Saint-Vallier-Pierrejux-et-Quitteur

komunë në departamentin Haute-Saône, Francë

Beaujeu-Saint-Vallier-Pierrejux-et-Quitteur është një komunëFrancë. Beaujeu-Saint-Vallier-Pierrejux-et-Quitteur bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 970 banorë dhe sipërfaqe 35.12 km².

Beaujeu-Saint-Vallier-Pierrejux-et-Quitteur
Komunë
Vendndodhja
Beaujeu-Saint-Vallier-Pierrejux-et-Quitteur is located in Franca
Beaujeu-Saint-Vallier-Pierrejux-et-Quitteur
Beaujeu-Saint-Vallier-Pierrejux-et-Quitteur
50°04′36″V 2°52′46″L / 50.0767°V 2.8794°L / 50.0767; 2.8794Koordinatat: 50°04′36″V 2°52′46″L / 50.0767°V 2.8794°L / 50.0767; 2.8794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Fresne-Saint-Mamès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.12 km2
Popullsia 970 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70100
INSEE 70058


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto