Belfort

komunë në departamentin Haut-Rhin, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Belfort është një komunëFrancë. Belfortbën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 50128 banorë (regjistrimi 2011) dhe sipërfaqe 17.1 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Belfort – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale