Bellac

komunë në departamentin Haute-Vienne, Francë

Bellac është një komunëFrancë. Bellacbën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 4676 banorë dhe sipërfaqe 24.42 km².

Bellac
Komunë
noform
Pamje nga Bellac
Stema_figura
Vendndodhja
Bellac is located in Franca
Bellac
Bellac
48°25′27″V 0°29′55″L / 48.4242°V 0.4986°L / 48.4242; 0.4986Koordinatat: 48°25′27″V 0°29′55″L / 48.4242°V 0.4986°L / 48.4242; 0.4986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Bellac
Kantoni Bellac
Ndërbashkësia Haut Limousin
Kryetari Jean-Michel Doumeix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.42 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 4676 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 87300
INSEE 87011


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bellac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale