Bennwihr

komunë në departamentin Haut-Rhin, Francë

Bennwihr është një komunëFrancë. Bennwihrbën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 1298 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km².

Bennwihr
Komunë
Vendndodhja
Bennwihr is located in Franca
Bennwihr
Bennwihr
42°48′58″V 0°33′20″L / 42.8161°V 0.5556°L / 42.8161; 0.5556Koordinatat: 42°48′58″V 0°33′20″L / 42.8161°V 0.5556°L / 42.8161; 0.5556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Ribeauvillé
Kantoni Kaysersberg
Ndërbashkësia Pays de Ribeauvillé
Kryetari Richard Fuchs
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Popullsia 1298 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68630
INSEE 68026


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bennwihr – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale