Berlise

komunë në departamentin Aisne, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Berlise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berlise ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Berlise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale