Bogny-sur-Meuse

komunë në departamentin Ardennes, Francë


Bogny-sur-Meuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bogny-sur-Meuse ka një popullsi prej 5291 banorë dhe sipërfaqe 23.16 km², me një dendësi prej 228 banor/km².

Bogny-sur-Meuse
Komunë
noform
Pamje nga Bogny-sur-Meuse
Stema_figura
Vendndodhja
Bogny-sur-Meuse is located in Franca
Bogny-sur-Meuse
Bogny-sur-Meuse
49°51′19″V 4°45′57″L / 49.855277777778°V 4.7658333333333°L / 49.855277777778; 4.7658333333333Koordinatat: 49°51′19″V 4°45′57″L / 49.855277777778°V 4.7658333333333°L / 49.855277777778; 4.7658333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.16 km2
Popullsia 5291 banorë
Dendësia 228 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08120
INSEE 08081

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Bogny-sur-Meuse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale