Bosseval-et-Briancourt

komunë në departamentin Ardennes, Francë


Bosseval-et-Briancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bosseval-et-Briancourt ka një popullsi prej 408 banorë dhe sipërfaqe 14.53 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Bosseval-et-Briancourt
Komunë
noform
Pamje nga Bosseval-et-Briancourt
Stema_figura
Vendndodhja
Bosseval-et-Briancourt is located in Franca
Bosseval-et-Briancourt
Bosseval-et-Briancourt
49°45′17″V 4°52′31″L / 49.754722222222°V 4.8752777777778°L / 49.754722222222; 4.8752777777778Koordinatat: 49°45′17″V 4°52′31″L / 49.754722222222°V 4.8752777777778°L / 49.754722222222; 4.8752777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.53 km2
Popullsia 408 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08350
INSEE 08072

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Bosseval-et-Briancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale