Brugheas

komunë në departamentin Allier, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Brugheas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Brugheas ka një popullsi prej 1426 banorë dhe sipërfaqe 26.81 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Brugheas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale