Cagnes-sur-Mer

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Cagnes-sur-Mer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cagnes-sur-Mer ka një popullsi prej 46940 banorë dhe sipërfaqe 17.95 km², me një dendësi prej 2615 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Cagnes-sur-Mer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale