Kantoni Accous

kanton në Francë
(Përcjellë nga Canton d'Accous)


Kantoni Accous (frëngjisht: Canton d'Accous) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Accous. Ka sipërfaqe 489km2 dhe popullsi 2749 banorë.

Kantoni Accous
Canton d'Accous
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Accous
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 489 km2
Popullsia 2.749 banorë 2009
Dendësia 5,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6401
Kantoni Accous – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Accous aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto