Castillon

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Castillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Castillon ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 7.51 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto