Château-Thierry

komunë në departamentin Aisne, Francë


Château-Thierry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Château-Thierry ka një popullsi prej 14189 banorë dhe sipërfaqe 16.55 km², me një dendësi prej 857 banor/km².

Château-Thierry
Komunë
noform
Pamje nga Château-Thierry
Stema_figura
Vendndodhja
Château-Thierry is located in Franca
Château-Thierry
Château-Thierry
49°02′47″V 3°24′11″L / 49.046388888889°V 3.4030555555556°L / 49.046388888889; 3.4030555555556Koordinatat: 49°02′47″V 3°24′11″L / 49.046388888889°V 3.4030555555556°L / 49.046388888889; 3.4030555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.55 km2
Popullsia 14189 banorë
Dendësia 857 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02168
Faqja Zyrtare http://www.ville-chateau-thierry.fr

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Château-Thierry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale