Champs, Aisne

komunë në departamentin Aisne, Francë

Champs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Champs ka një popullsi prej 286 banorë dhe sipërfaqe 9.16 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Champs
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Champs (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale