Charnoz-sur-Ain

komunë në departamentin Ain, Francë


Charnoz-sur-Ain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Charnoz-sur-Ain ka një popullsi prej 915 banorë dhe sipërfaqe 6.62 km², me një dendësi prej 138 banor/km².

Charnoz-sur-Ain
Komunë
noform
Pamje nga Charnoz-sur-Ain
Stema_figura
Vendndodhja
Charnoz-sur-Ain is located in Franca
Charnoz-sur-Ain
Charnoz-sur-Ain
45°51′51″V 5°13′21″L / 45.864166666667°V 5.2225°L / 45.864166666667; 5.2225Koordinatat: 45°51′51″V 5°13′21″L / 45.864166666667°V 5.2225°L / 45.864166666667; 5.2225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.62 km2
Popullsia 915 banorë
Dendësia 138 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01800
INSEE 01088

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto