Chauzon

komunë në departamentin Ardèche, Francë

Chauzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chauzon ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 10.68 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Chauzon
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Chauzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale