Chomérac

komunë në departamentin Ardèche, Francë


Chomérac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chomérac ka një popullsi prej 2990 banorë dhe sipërfaqe 18.94 km², me një dendësi prej 158 banor/km².

Chomérac
Komunë
noform
Pamje nga Chomérac
Vendndodhja
Chomérac is located in Franca
Chomérac
Chomérac
44°42′31″V 4°39′41″L / 44.708611111111°V 4.6613888888889°L / 44.708611111111; 4.6613888888889Koordinatat: 44°42′31″V 4°39′41″L / 44.708611111111°V 4.6613888888889°L / 44.708611111111; 4.6613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.94 km2
Popullsia 2990 banorë
Dendësia 158 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07210
INSEE 07066

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Chomérac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale