Chris Rock lindi më 7 shkurt 1965Andrews, South Carolina, ShBA, është një aktor dhe komedian amerikan.

2005 udhëheqi ai për herë të parë Oskarin.

Tituj të veprave Redakto

Filmografia

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.