Clamecy, Aisne

komunë në departamentin Aisne, Francë


Clamecy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Clamecy ka një popullsi prej 222 banorë dhe sipërfaqe 3.4 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Clamecy
Komunë
noform
Pamje nga Clamecy
Vendndodhja
Clamecy is located in Franca
Clamecy
Clamecy
49°25′41″V 3°21′40″L / 49.428055555556°V 3.3611111111111°L / 49.428055555556; 3.3611111111111Koordinatat: 49°25′41″V 3°21′40″L / 49.428055555556°V 3.3611111111111°L / 49.428055555556; 3.3611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.4 km2
Popullsia 222 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02198

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Clamecy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale