Commentry

komunë në departamentin Allier, Francë


Commentry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Commentry ka një popullsi prej 6506 banorë dhe sipërfaqe 20.96 km², me një dendësi prej 310 banor/km².

Commentry
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Commentry is located in Franca
Commentry
Commentry
46°17′20″V 2°44′30″L / 46.288888888889°V 2.7416666666667°L / 46.288888888889; 2.7416666666667Koordinatat: 46°17′20″V 2°44′30″L / 46.288888888889°V 2.7416666666667°L / 46.288888888889; 2.7416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.96 km2
Dendësia 310 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03082
Faqja Zyrtare http://www.ville-commentry.fr

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Commentry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale