Corbeny

komunë në departamentin Aisne, Francë


Corbeny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Corbeny ka një popullsi prej 750 banorë dhe sipërfaqe 15.23 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Corbeny
Komunë
noform
Pamje nga Corbeny
Vendndodhja
Corbeny is located in Franca
Corbeny
Corbeny
49°27′44″V 3°49′25″L / 49.462222222222°V 3.8236111111111°L / 49.462222222222; 3.8236111111111Koordinatat: 49°27′44″V 3°49′25″L / 49.462222222222°V 3.8236111111111°L / 49.462222222222; 3.8236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.23 km2
Popullsia 750 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02215
Faqja Zyrtare http://www.corbeny.fr

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Corbeny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale