Coulandon

komunë në departamentin Allier, Francë

Stampa:Komunë në Francë Coulandon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Coulandon ka një popullsi prej 673 banorë dhe sipërfaqe 17.06 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Coulandon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale