Courmont, Aisne

komunë në departamentin Aisne, Francë


Courmont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Courmont ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 9.86 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Courmont
Komunë
noform
Pamje nga Courmont
Vendndodhja
Courmont is located in Franca
Courmont
Courmont
49°08′55″V 3°34′33″L / 49.148611111111°V 3.5758333333333°L / 49.148611111111; 3.5758333333333Koordinatat: 49°08′55″V 3°34′33″L / 49.148611111111°V 3.5758333333333°L / 49.148611111111; 3.5758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.86 km2
Popullsia 126 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02227

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Courmont (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale