Dumbo

film vizatimor amerikan i vitit 1941 i prodhuar nga Walt Disney

Dumbo është një film i animuar amerikan i vitit 1941 nga regjisori Ben Sharpsteen. Filmi u lëshua nga studio e Disney dhe u shfaq për herë të parë në SHBA23 tetor 1941.

Lidhje të jashtmeRedakto