Durdat-Larequille

komunë në departamentin Allier, Francë


Durdat-Larequille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Durdat-Larequille ka një popullsi prej 1309 banorë dhe sipërfaqe 24.45 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Durdat-Larequille
Komunë
Vendndodhja
Durdat-Larequille is located in Franca
Durdat-Larequille
Durdat-Larequille
46°15′07″V 2°42′06″L / 46.251944444444°V 2.7016666666667°L / 46.251944444444; 2.7016666666667Koordinatat: 46°15′07″V 2°42′06″L / 46.251944444444°V 2.7016666666667°L / 46.251944444444; 2.7016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.45 km2
Popullsia 1309 banorë
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03310
INSEE 03106

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Durdat-Larequille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale