Hape menynë kryesore

Edmond Kapllani

futbollist shqiptar

Edmond Kapllani lindi më 31 korrik 1982Durrës, Shqipëri, është futbollist shqiptar.

Edmond Kapllani
Edmond Kapllani.gif
Edmond Kapllani në një ndeshje me Shqipërinë.
Të dhënat personale
Emri i plotëEdmond Kapllani
Data e lindjes (1982-07-31) 31 Korrik 1982 (37 vjeç)
Vendi i lindjesDurrës, Shqipëria
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFSV Frankfurt
Numri9
Karriera në rini
1990–1998Teuta Durrës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–1999NK Orijent7(3)
1999–2003Partizani Tirana33(6)
2003–2004Besa Kavajë35(12)
2004–2009Karlsruher SC118(26)
2009–2012FC Augsburg8(1)
2010TuS Koblenz (Huazim)17(5)
2010–2011SC Paderborn 07 (Huazim)23(8)
2012–FSV Frankfurt30(14)
Ekipi kombëtar
2004–Shqipëria37(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18 Gusht 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 14 Gusht 2013
KSC 0708 9 Kapllani 01.jpg

Që nga viti 2004 luan për ekipin gjerman Karlsruher SC. Kapllani gjatë sezonës 2003/04 ishte në KS BesaKavajës, nga viti 1999 deri më 2003 luante për Partizanin e Tiranës, më parë luante në NK Rijeka në Kroaci.

Për Karlsruher SC ka luajtur 47 ndeshje në ligën e dytë gjermane dhe ka shënuar 11 gola, ndërsa për kombëtaren shqiptare ka shënuar tri herë në dy ndeshje kundër Luksemburgut.

Lidhje të jashtmeRedakto