Entrevaux

komunë në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, Francë

Stampa:Komunë në Francë Entrevaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Entrevaux ka një popullsi prej 907 banorë dhe sipërfaqe 60.37 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Entrevaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale