Fabras

komunë në departamentin Ardèche, Francë

Fabras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Fabras ka një popullsi prej 396 banorë dhe sipërfaqe 7.52 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Fabras
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.fabras.com/

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Fabras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale