Flavy-le-Martel

komunë në departamentin Aisne, Francë

Stampa:Komunë në Francë Flavy-le-Martel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Flavy-le-Martel ka një popullsi prej 1642 banorë dhe sipërfaqe 12.83 km², me një dendësi prej 128 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Flavy-le-Martel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale